تاریخچه شرکت تولیدی صنعتی مهتاب بافت گیلان

با خواست و یاری خداوند و پیگیریهای مستمر نماینده شهرستان در سال 1379 یک شهرک صنعتی در زمینی به مساحت 40 هکتار در کیلومتر 5 جاده شفت به امامزاده ابراهیم تاسیس شد که در زمان بدو تاسیس چندین نفر شروع به تاسیس شرکت های تولیدی خدماتی در ان شهرک نمودند که یکی از انها مهندس محمد علی خداپرست بودکه نزدیک به 17 سال در شرکتهای معتبر نساجی و بافندگی در تهران و شهرستانها مهندس بخش تعمیرات و نگهداری بود تصمیم گرفت با همکاری خانم لیلا قاسم زاده و آرش خداپرست و مهندس میر ابو طالب سید حسینی یک شرکت نساجی بافندگی در این شهرک تاسیس کند. که این شرکت به نام شرکت تولیدی صنعتی مهتاب بافت گیلان به شماره ثبتی 6564  در 16 بهمن 1380 با خرید 17 دستگاه ماشین الات نساجی و ظرفیت تولیدی سالانه 60000 متر ژاکارد و 6000 متر کشی در زمینی به مساحت 1500 متر و تعدادی پرسنل فعال برای بافت و تولید انواع تورهای ساده پارچه های تمام گل پارچه های پرده ای روتختی رومیزی حریر پشه بندی و مخمل و تور به بهره برداری رسید. پس از ان در سال 1386  فصلی جدید  در تاریخچه  شرکت مهتاب بافت گیلان گشاده شد این شرکت با نام تجاری سوپر برلیان مهتاب بافت گیلان فعالیت خود را گسترده تر اغاز نمود و با اجرای چندین مرحله طرح توسعه توانست کلیه ماشین الات خود را به روز رسانی نماید  به یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدی محصولات نساجی استان مبدل گشت و گامی بزرگ در عرصه صادرات برداشت . بخش گسترده ای از محصولات این شرکت به خارج از کشور صادر می گردد و شرکت مهتاب بافت با صادر کردن مقادیر زیادی از محصولات خود به خارج از کشور کمک زیادی به اقتصاد منطقه می نماید . قابل به ذکر است شرکت برلیان مهتاب بافت  به گروه کارخانجات مهتاب بافت تبدیل شده است که شرکت مهتاب بافت و  اطلس بافت گیلانیان و  خط تکمیل را شامل می شود.  خانم لیلا قاسم زاده همسر با درایت مهندس خداپرست ضمن اینکه رئیس هیات مدیره شرکت برلیان مهتاب بافت هستند ایشان مدیر عامل شرکت اطلس بافت گیلانیان بوده و این شرکت نیز با استفاده از ماشین الات پیشرفته و مدرن ترین نرم افزارهای طراحی  و مهندسین کار امد تولید کننده  انواع پارچه های ساتن ,کسمه ,حریر, رومبلی و ژاکارد است.

گروه کارخانجات تجاری برلیان مهتاب بافت گیلان با مدیریت کارآمد توانست هرچه سریعتر در مسیر پیشرفت گام برداشته و خود را به عنوان نگین صنعت نساجی استان و کشور معرفی کند. امروزه ، این شرکت قابلیت تولید انواع پارچه های پرده ای ، حلقوی ، پارچه های نخی ازجمله رومبلی ، حریر ارگانزا ، گلزنی ، گیپور و ساتن و غیره را دارد. ظرفیت سالانه تولید پارچه های توری این شرکت بالغ بر 1000 تن و پارچه های نخی حدود 500 تن وهمچنین ظرفیت گلزنی پارچه ها بالغ بر 750 هزارمتر می باشد.

شرکت تجاری برلیان مهتاب بافت گیلان ، 9سال پیاپی به عنوان واحد صنعتی نمونه استان گیلان انتخاب شده است. در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال 89 به عنوان صادرکننده نمونه سال مورد تجلیل قرار گرفت. این شرکت در سال 91 با پشتوانه نیروی انسانی کارآمد و برخورداری از تکنولوژی روز دنیا به عنوان صادرکننده ، کارآفرین نمونه و واحد نمونه استانی معرفی و همواره نیز از واحدهای نساجی نمونه کشور می باشد. باشد که روزی این گروه کارخانجات به یکی از بزرگترین گروه تولیدی و تکمیل و چاپ پارچه در خاورمیانه مبدل گردد.